Wyjście z zadłużenia obronną ręką – to możliwe?

obrona ręka

Wyjście z zadłużenia obronną ręką – to możliwe?

Zadłużenie w kilku instytucjach może spędzać sen z powiek. Widmo wiszącej nad głową upadłości konsumenckiej uniemożliwia Ci normalne funkcjonowanie? Zanim podejmiesz radykalne kroki mające na celu ustabilizowanie swojej sytuacji finansowej, warto poznać bliżej rozwiązanie, które może położyć kres troskom. Czym jest konsolidacja kredytów? Sprawdź! 

Konsolidacja kredytów sposobem na odzyskanie stabilizacji

Zadłużenie się w wielu różnych instytucjach wiąże się z koniecznością comiesięcznego wykonywania kilku przelewów. Jeśli łączna suma zobowiązań wobec parabanków czy banków przewyższa nasze wpływy, stajemy się niewydolni finansowo. Jednym ze sposobów na ustabilizowanie swojej trudnej sytuacji jest konsolidacja kredytów, czyli połączenie wszystkich pożyczek, długu na kartach kredytowych, rat i kredytów w jeden dług wobec jednej instytucji. Konsolidacja kredytów pozwala na zmniejszenie wysokości comiesięcznych rozchodów i stworzenie nowego harmonogramu.

Znajdź wariant dostosowany do Twoich możliwości

Konsolidacja kredytów może przebiegać na różnych warunkach. Stopa oprocentowania i inne ważne aspekty zależą od indywidualnej oferty każdego banku. Aby mieć pewność, że połączenie swoich długów w jeden kredyt będzie w długofalowej perspektywie korzystne, warto szczegółowo zapoznać się z ofertą banków. Osoby niedysponujące wystarczającą wiedzą w zakresie finansów powinny skonsultować się z doradcami, którzy rozwieją ewentualne wątpliwości i przedstawią najkorzystniejsze rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*