Czym jest kredyt konsolidacyjny?

konsolidacja

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyt hipoteczny na mieszkanie, szybka chwilówka na wakacje, pożyczka na samochód… Coraz większa rzesza Polaków żyje na kredyt. Niestety, brak kontroli nad swoimi wydatkami może doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji, kiedy comiesięczne zobowiązania uniemożliwią kredytobiorcy normalne funkcjonowanie. Jednym z najpopularniejszych sposobów na odzyskanie płynności finansowej, a co za tym idzie – stabilności i poczucia bezpieczeństwa, jest konsolidacja kredytów. Co kryje się pod nazwą „kredyt konsolidacyjny”? Jakie korzyści ze sobą niesie? Sprawdź! 

Koło ratunkowe dla zadłużonych

Kredy konsolidacyjny jest usługą bankową dedykowaną osobom, które zobowiązane są do comiesięcznego spłacania kilku rat, których łączna wysokość przewyższa ich możliwości. Można w uproszczeniu zdefiniować go jako kredyt umożliwiający spłatę innych należności. Polega on na połączeniu mniejszych kredytów i pożyczek w jedną całość. Prosty zabieg sprawia, że zamiast wykonywać co miesiąc trzy czy cztery przelewy dla różnych banków, dokonujemy jednej opłaty o mniejszej, bardziej przystępnej wysokości.

Kredyt konsolidacyjny – korzyści

Kredyt konsolidacyjny dla firm niesie ze sobą szereg korzyści. Do najważniejszych z nich zaliczyć możemy odzyskanie stabilności, płynności finansowej i poczucia bezpieczeństwa. Wysokość i harmonogram rat dostosowany jest do indywidualnych możliwości dłużnika. Ponadto, spłacanie jednego kredytu jest znacznie wygodniejsze niż pamiętanie o konieczności comiesięcznego wykonywania kilku przelewów.

Gdzie szukać pomocy?

Samodzielne staranie się o kredyt konsolidacyjny może okazać się dla laika niełatwym zadaniem. Cały proces znacząco usprawni skorzystanie z usługi firmy zajmującej się pośrednictwem kredytowym. Doświadczeni doradcy władający odpowiednimi narzędziami i posiadający wiedzę o rynku kredytowym pomogą znaleźć optymalne rozwiązanie dla każdego indywidualnego przypadku.Aby mieć pewność, że bank pozytywnie rozpatrzy wniosek o konsolidację kredytu, warto złożyć go, zanim problem ze spłatą należności będzie bardzo poważny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*